Strona głównaBiznesWypożyczalnia oświetlenia

Wypożyczalnia oświetlenia

Bankiet, przedstawienie artystyczne, konferencja lub koncert muzyczny – cokolwiek organizujesz potrzebujesz do tego tzw. technikę estradową. W skład obsługi technicznej wchodzi scena wraz z oświetleniem i nagłośnieniem. W niniejszym artykule skupimy się na oświetleniu.

Jakie elementy wchodzą w skład oświetlenia eventowego?

Oczywiście dobór sprzętu w dużej mierzy zależy od charakteru danego wydarzenia. Jednak pomijając tą istotną kwestią wylistujmy najpopularniejsze sprzęty odpowiedzialne za efekty świetlne.

Reflektor estradowy/sceniczny – zazwyczaj jest wyposażony w diody o różnych kolorach w ramach zakresu RGB. Poza kolorowymi efektami podczas koncertów równie mocno cenione są białe mocno nasycone reflektory, które zwracają uwagę widzów na konkretne punkty estrady. Dobrze umiejscowione reflektory powinny pozwolić na oświetlenie różnych części estrady/sali. Należy umieścić je na ruchomych stelażach, najlepiej zdalnie sterowanych. Śmiało można powiedzieć że to właśnie reflektory są podstawowym elementem oświetleniowym.

Wytwornica dymu – tego rodzaju sprzęt nie jest co prawda elementem oświetlenia natomiast to właśnie wytwornice dymu pozwalają uzyskać spektakularny efekt świetlny dlatego rzecz jasna są wypożyczane razem z arsenałem oświetleniowym.

Belki oświetleniowe wyposażone w światła LED – tego rodzaju oświetlenie pozwala rozświetlić scenę i nadać jej unikalnego charakteru. Ponadto LEDy są cenione w klubach i wszędzie tam gdzie potrzebne jest udekorowanie przestrzeni mocno nasyconymi kolorami LED.

Laser sceniczny – laser efektowy o kolorach RGB to element, który doskonale nadaje się do klubów muzycznych. Cienkie wiązki światła, które mogą być rozczepiane np. poprzez użycie dymu generują unikalne wrażenia wizualne, które podkreślają wrażenia muzyczne wśród zebranych gości.

Sprzęt oświetleniowy to nie tylko lampy, lecz także szeroko rozumiany osprzęt pozwalający zamontować światła w odpowiednim miejscu. Tutaj możemy wymienić przedewszystkim statywy do montażu oświetlenia oraz różnego rodzaju uchwyty do montażu lamp. Oczywiście zwieńczeniem całości jest okablowanie.

Podsumowanie

Wypożyczalnia oświetlenia oferuje pełną gamę profesjonalnego oświetlenia eventowego. Jednak poza sprzętem równie ważna jest wiedza i doświadczenie gdyż zaprojektowanie strefy wizualnej wymaga wyczucia i jedynej w sowim rodzaju wyobraźni przestrzennej. Odpowiedni dobór rozstawienia świateł oraz dobór efektów pozwala uzyskać odpowiednią atmosferę, która sprawia że wydarzenie jest imponującym doświadczeniem audiowizualnym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne