Strona głównaBiznesZ jakich mediów społecznościowych korzystają młodzi?

Z jakich mediów społecznościowych korzystają młodzi?

W dzisiejszych czasach niemal każdy nastolatek większość czasu przed ekranem spędza na przeglądaniu mediów społecznościowych. Regularne wrzucanie na swoje profile zdjęć, relacjonowanie swojego dnia na tzw. “Story” czy dzielenie się własnymi krótkimi materiałami wideo, stało się normą wśród współczesnej młodzieży. Social media rosną w siłę! Które z nich są najczęściej używane przez młodych?

Instagram – jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych wśród młodzieży. Pozwala na dodawanie zdjęć oraz krótkich filmów, możliwych do edytowania za pomocą wielu filtrów. Znakiem rozpoznawczym portalu są tzw. hasztagi, określające co przedstawiają fotki i pozwalające trafić do szerszego grona osób. Na Instagramie można obserwować się nawzajem, “lajkować” i komentować dodawane treści, istnieje też opcja InstaStory, umożliwiająca relacjonowanie ciekawych momentów z życia. Stories widnieją w profilu przez 24 godziny. Instagram to miejsce, w którym młodzi mogą poznać wiele ciekawych osób, zobaczyć ładne miejscówki w okolicy czy, po prostu, prowadzić swój internetowy mini-pamiętnik. W końcu zdjęcia to od zawsze najlepsza pamiątka! Kolejny serwis społecznościowy uwielbiany przez nastolatków to TikTok. Umożliwia on tworzenie i udostępnianie krótkich materiałów wideo, głównie z najpopularniejszymi piosenkami ostatnich czasów w tle. Bardzo popularny już jakiś czas temu stał się także Snapchat. Aplikacja z duszkiem w logo umożliwia wysyłanie do prywatnych znajomych zdjęć, które po upływie 10 sekund znikają. Na “Snapie” istnieje również opcja dodawania 24-godzinnej MyStory, podobnie jak na Instagramie. Można powiedzieć, że ta aplikacja to nowoczesna, rozbudowana wersja czatu, czy tak powszechnego kiedyś Gadu-Gadu. Mówiąc o popularnych wśród młodych social mediach, nie można zapomnieć o Facebooku, połączonym z Messengerem. Dodawanie zdjęć, udostępnianie interesujących linków, kolekcjonowanie znajomych, aktualizacje statusów, Story, prywatny czat… wszystko w jednym!

Media społecznościowe bez wątpienia zawładnęły wirtualnym światem i na pewno zbyt szybko nie stracą zainteresowania. Używane z głową, mogą dostarczyć naprawdę dużo zabawy i umożliwiać kontakt z rówieśnikami praktycznie przez 24 godziny na dobę!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne