Strona głównaGrafikaJak mieć fotograficzną pamięć - techniki i porady

Jak mieć fotograficzną pamięć – techniki i porady

Większość ludzi wierzy, że rodzisz się z fotograficzną pamięcią, jednak nie zawsze tak jest. Możesz rozwijać pamięć ejdetyczną, często nazywaną pamięcią fotograficzną, z dużą ilością ćwiczeń i cierpliwością. Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem swoich umiejętności pamięciowych, powinieneś najpierw zapoznać się z instrukcją jak mieć pamięć fotograficzną. Możesz zacząć od czytania książek na ten temat lub słuchania audiobooków, które zajmują się tym, jak mieć pamięć fotograficzną. Inne osoby wolą oglądać taśmy wideo lub DVD, a nawet angażować się w osobistą naukę od kogoś, kto uczy techniki fotograficznej pamięci.

Dla tych, którzy potrzebują przypomnienia, że ​​nasze mózgi działają w sposób podobny do twardego dysku komputera, ponieważ ma on możliwość przechowywania ogromnej ilości informacji. Komputer przechowuje informacje w plikach i umożliwia pobieranie danych z plików, kiedy tylko ich potrzebujesz. Nasze mózgi działają w podobny sposób, dlatego ważne jest, aby przesłać informacje, które chcemy przechowywać, a następnie przypomnieć sobie prawidłowy “plik” w naszym mózgu.

Czy potrafisz sobie wyobrazić próbę pobrania informacji, które właśnie zostały zapisane w świetnym pakiecie, a nie w jakiejś określonej kolejności? Ucząc się, jak mieć pamięć fotograficzną, nauczysz się porządkować informacje w uporządkowany sposób, aby można je było natychmiast odzyskać w dowolnym momencie.

Stowarzyszenie i zdjęcia – pomocne techniki treningu mózgu

Mamy wszystko, w pewnym momencie, zapoznajemy się z nową osobą i w ciągu dwóch minut zupełnie zapomnieliśmy ich imię. Technika fotograficznej pamięci, która jest skuteczna w zapamiętywaniu tego rodzaju szczegółów, polega na użyciu skojarzenia ze słowem. Jeśli, na przykład, zostaniesz wprowadzony do dość dużego dżentelmena o imieniu Albert, używając skojarzenia nazw, możesz odwołać Alberta do serialu kreskówki “Fat Albert”. Chociaż takie skojarzenie może być nieuprzejme, jest to bardzo skuteczny sposób szybkiego zapamiętywania czyjejś nazwy – spróbuj, będziesz zaskoczony, jak to działa.

Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem liczb, spróbuj wymyślić obiekty zamiast liczb. Na przykład, powiedzmy, że próbujesz zapamiętać liczby Jeden Pięć Pięć (155) – można to sobie wyobrazić jako nietoperz krykieta trzymany przez dwie rękawiczki. Numer jeden jest reprezentowany przez kształt nietoperza, a rękawice oznaczają pięć palców. Gdy nauczysz się tej prostej umiejętności i zaczniesz myśleć na obrazkach, jesteś na dobrej drodze do opracowania pamięci fotograficznej, a twoja umiejętność zapamiętywania rzeczy będzie o wiele łatwiejsza.

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że połączenie między różnymi częściami mózgu jest procesem ciągłym. Jeśli w jednej części mózgu występuje rozproszenie, skuteczność drugiej części mózgu zostaje zmniejszona. Ucząc się, jak wdrażać i wykorzystywać sprawdzone techniki fotograficzne pamięci w ramach codziennego procesu, mózg może być przeszkolony do pracy bez zakłóceń przerw i zakłóceń, a stamtąd informacje będą łatwiej zachowane. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, im więcej ćwiczysz, tym lepiej otrzymasz, a z czasem twój umysł stanie się jak pułapka na informacje.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne