Strona głównaBiznesZalety konkursów internetowych z punktu widzenia organizatora i uczestnika

Zalety konkursów internetowych z punktu widzenia organizatora i uczestnika

Firmy prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie kolejnych konkursów Internetowych. Bardzo często widujemy kolejne konkursy na Facebooku, YouTube, różnych blogach i forach internetowych. Jakie korzyści w konkursach internetowych upatrują ich organizatorzy? Jakie korzyści niesie udział w konkursach internetowych z punktu widzenia uczestnika? Właśnie z takich dwóch różniących się od siebie perspektyw zagadnienie konkursów internetowych omawiamy w tym artykule. 

Zalety konkursów internetowych z punktu widzenia organizatora

Konkursy internetowe są sposobem na zorganizowanie akcji promocyjnych. Po pierwsze jest to sposób na polepszenie wizerunku marki. Po drugie jest to sposób na promocję określonego produktu lub usługi. Po trzecie konkursy dają możliwość firmie/organizacji na interaktywne współpracowanie i komunikowanie się  z potencjalnymi odbiorcami (świetnym przykładem jest konkurs w którym uczestnicy muszą sami coś napisać na temat jakiegoś produktu np. napisać recenzje lub wymyślić hasło reklamowe).  Konkursy są też podłożem pod przyszłe działania marketingowe. W szczególności gdy wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem zgody na otrzymywanie wiadomości reklamowych (np. w postaci newslettera lub SMSów). Konkursy Internetowe znakomicie sprawdzają się jako forma promocji profili na portalach społecznościowych. W przypadku konkursów w których zadaniem konkursowym jest polubienie postu, napisania komentarza lub udostępnienie postu mamy do czynienia z przykładem viral marketingu. W efekcie można uzyskiwać stosunkowo duże zasięgi  w krótkim czasie. 

Zalety konkursów internetowych z punktu widzenia uczestnika

Z punktu widzenia uczestnika zalety wzięcia udziału w konkursie internetowym są dosyć oczywiste. Przede wszystkim niewielkim kosztem (z reguły minimalnym nakładem czasu) dajemy sobie szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Poza tym, konkursy to po prostu ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i poczucia trochę ducha zdrowej rywalizacji. Kluczowe jest to żeby regularnie brać udział w różnych konkursach. W takim wypadku szczęście na pewno kiedyś się uśmiechnie. Informacje o aktualnych ofertach konkursowych można czerpać np. ze strony e-Konkursy.info.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne