Strona głównaBiznesSerwis telefonów

Serwis telefonów

Telefony komórkowe to urządzenie bez jakiego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Na świecie sprzedaje się kilkaset milionów smartfonów rocznie. Jednak te urządzenia jak zresztą powszechnie wiadomo nie są bezawaryjne. Bezustanne korzystanie ze smartfona oraz stale postępująca technologia sprawiają, że stosunkowo często trzeba dokonywać wymiany urządzenia na nowszy model lub chociaż udać się do serwisu w celu naprawy bieżących usterek. Z jakimi usterkami najczęściej spotykają się serwisy gsm (np. serwis telefonów poznań)? Sprawdźmy to! 

Ekran

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że wyjątkowo często uszkodzeniu ulega ekran telefonu. Drobne rysy na szybce to coś co zdarzyło się niemal każdemu. Żeby uchronić się przed zarysowaniem wystarczy przykleić bardzo popularne w ostatnim czasie szybki ochronne. Gorzej gdy uszkodzeniu ulegnie ekran lub cały wyświetlacz. Ceny napraw osiągają naprawdę zróżnicowane kwoty. Często jednak są to kwoty rzędu kilkaset złotych, przez co w przypadku tańszych modeli wymiana wyświetlacza na nowy może nie mieć sensu. 

Gniazdo ładowania i bateria

Kolejnym problematycznym elementem telefonu jest gniazdo ładowania. Potrzeba podłączenia ładowarki do telefonu występuje praktycznie codziennie. Niestety częste eksploatowanie gniazda ładowania może być przyczyną uszkodzeń. Często można wymienić port ładowania, lecz zdarza się że konsekwencje uszkodzonego gniazda przechodzą na płytę główną i wtedy problem jest znacznie bardziej poważny. Trzeba też mieć na uwadze, że problemy związane z ładowaniem czasami nie leżą w uszkodzeniach mechanicznych lecz po stronie software. 

Z tym wiąże się drugi temat jakim jest bateria – aktywne korzystanie ze smartfona powoduje utratę wydajności baterii. Żeby utrzymać baterię w dobrej kondycji warto często go ładować, tak aby uniknąć skrajnych poziomów naładowania np. powyżej 90% i poniżej 10%. Warto też zwrócić uwagę, że odpowiednia higiena baterii zależy od tego jaki typ baterii mamy w naszym smartfonie. 

Software

Z jakimi innymi usterkami muszą zmierzyć się salony gsm? Jest ich naprawdę wiele np. uszkodzony moduł wi-fi, uszkodzony mikrofon, zalanie telefonu i wiele więcej. Jednak na szczególną uwagę zasługuje nie zoptymalizowany software, wielu tak zwanych początkujących użytkowników nadmiernie korzysta z aplikacji i nadmiernie drenując pamięć RAM. Skutkiem jest oczywiście powolne działanie urządzenia. Naprawa zazwyczaj nie jest zbyt problematyczna lecz problem z niewydajnie pracującym smartfonem jest sytuacją stale spotykaną. Wiele osób sądzi że jedynym wyjściem jest zakup nowego egzemplarza, tymczasem często przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych i podstawowa optymalizacja może rozwiązać problem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne