Strona głównaUncategorizedPoczątek dziecka w przedszkolu

Początek dziecka w przedszkolu

Pierwszy dzień dziecka w przedszkolu to dla matki większy stres niż dla samego malucha. O ile uda nam się zostawić dziecko pod opieką przedszkolanki chociaż na godzinę, można już mówić o sukcesie.

Pamiętajmy. że dotychczas to my byliśmy jedynym kompanem do zabawy, my chodziliśmy na spacery i wysłuchiwaliśmy opowieści dziecka. Nagle wszystko się zmienia, przedszkole staje się drugim domem, zawierane są pierwsze przyjaźnie i rozpoczyna się nauka samodzielności. Jak długo trwa adaptacja? Pierwsze dni to zostawianie dziecka z płaczem i powrót po pół godziny. Z każdym dniem jednak czas ten się wydłuża i po około trzech tygodniach nasz przedszkolak powinien być w stanie zostać bez marudzenia w placówce. Oczywiście wiele zależy od samodzielności i charakteru naszego dziecka, jednakże miesiąc jest tym standardowym czasem, w którym maluszek na pewno odnajdzie się w przedszkolu.

Dobrze jest przygotowywać dziecko do pozostania w przedszkolu zanim jeszcze rozpocznie rok szkolny, opowiadać mu na czym to wszystko polega. Mówić że zostanie z innymi dziećmi i panią ale zawsze zaznaczać, że mama lub tata na pewno po nie przyjadą o ustalonej godzinie. Łatwiej będzie przeżyć pierwsze dni jeśli dziecko będzie wiedziało jak wygląda dzień w przedszkolu, chociażby z wcześniejszego opowiadania rodziców.

Prywatne przedszkole i żłobek Luboń: https://lubon.norlandiaprzedszkola.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne