Strona głównaUncategorizedOdpowiednio dobrane herbicydy usuną chwasty z plonów

Odpowiednio dobrane herbicydy usuną chwasty z plonów

W ostatnich latach obserwujemy wzrost stosowania herbicydów selektywnych w agrokulturze.

Ten rodzaj herbicydów jest popularny, ponieważ działa dobrze i wykazano, że jest stosunkowo bezpieczny ekologicznie, co oznacza, że ma niską toksyczność dla zwierząt i ludzi, oraz szybko ulega degradacji w kontakcie z glebą. Herbicydy selektywne pozwalają rolnikom na skuteczne odchwaszczanie pól przez opryskiwanie herbicydami hamującymi rozwój chwastów, ale nie mającymi szkodliwego działania na uprawę.

Dla rolników ważne jest skuteczne zwalczanie chwastów w buraku

Niektórzy hodowcy mogą maksymalizować plony, chcąc jak najlepiej wykorzystać każdy akr. Inni hodowcy koncentrują się na optymalizacji kosztów zarządzania chwastami na akr. Planując program użycia herbicydów, hodowcy powinni wziąć pod uwagę swoje cele dotyczące plonów, rodzaj uprawy i aktualne warunki rynkowe, a także inne decyzje dotyczące zarządzania uprawami. Chwasty pozostawione na polach bez kontroli mogą znacząco osłabić potencjał plonów, zmniejszyć ich ilość i sprawić, że będą one gorszej jakości, a rolnik zarobi mniej na ich sprzedaży.Znajomość pól i wpływających na nie chwastów jest kluczowa dla odpowiedniego dobrania skutecznych herbicydów. Obecnie wielu producentów posiada szeroką gamę produktów do zwalczania trudnych do zwalczania i odpornych chwastów. W celu zrównoważonego zwalczania chwastów należy wdrożyć dobrze przemyślany program herbicydowy, wykorzystujący wiele miejsc działania. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek herbicydu przeczytaj całą etykietę, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty i potwierdzić, że produkt jest skuteczny na chwasty, które chcesz zwalczać. Nie każdy produkt nadaje się do każdej sytuacji, a zastosowanie odpowiedniej techniki aplikacji zapewni najlepsze rezultaty.Z pewnością dla rolnictwa korzystne jest odpowiednio przeprowadzone zwalczanie chwastów w buraku, jeszcze zanim niepożądane rośliny urosną na tyle, aby stłumić wzrost plonów. Nie każdy produkt nadaje się do każdej sytuacji, a zastosowanie odpowiedniej techniki aplikacji zapewni najlepsze rezultaty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne