Strona głównaBiznesKalendarz online - dla jakich branż odpowiednim rozwiązaniem?

Kalendarz online – dla jakich branż odpowiednim rozwiązaniem?

W dzisiejszych czasach istotne jest, by dbać o rozwój biznesu, a co za tym idzie trzeba zadbać, żeby prowadzony biznes wpisywał się w nowe trendy i technologie. Funkcjonalność i jakość usług musi odpowiadać potrzebom współczesnych odbiorców. Inaczej nie będziemy konkurencyjni w wyścigu po klientów. Jednym z wymogów z jakimi musi zmierzyć się współczesna firma jest wdrożenie rozwiązań informatycznych. Przykładem takiego rozwiązania jest kalendarz online, który jest bohaterem niniejszego artykułu.

Salon fryzjerski i beauty

Większość nowoczesnych salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich korzysta z systemu do zarządzania salonem. Takie usprawnienia, jak kalendarz dla fryzjera pozwalają na kontrolowanie rezerwacji i terminów. W dodatku klienci mogą sami łatwo zapisywać się za pośrednictwem Internetu na wolne miejsca w kalendarzu, jak również zmienić lub anulować wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem (dzięki czemu nie pojawia się sytuacja, że termin przepada, chociaż nie została zrealizowana wizyta). Klienci rezerwując online miejsce, otrzymują także informacje o tym, ile czasu będzie trwała realizacja danej usługi. Ponadto, elektroniczny system pozwala na zarządzanie promocjami i powiadomieniami wysyłanymi do klientów.

Siłownia, fitness, basen

Niektóre ośrodki sportowe mają kalendarz dla klubów fitness, dzięki czemu łatwo zarządzają systemem rezerwacji i pilnują rozkładu zajęć. To ważne, gdyż w takich miejscach z reguły odbywa się wiele różnorodnych zajęć sportowych (np. w postaci zajęć grupowych lub treningów sekcji sportowych).

Dzięki kalendarzowi klienci mogą łatwo dokonywać zapisów na zajęcia, co ma duże znaczenie szczególnie dla ćwiczeń, na które liczba miejsc jest ograniczona. W dodatku zarówno klienci i obsługa wiedzą, jakie zajęcia odbywają się w określonym miejscu i czasie (ile trwają, jakie sale są zajęte w określonych porach, ile osób się zapisało). Dodatkowo, dzięki systemowi zarządzania online można łatwo przekazywać informacje o zmianach w harmonogramie zajęć i o promocjach.

Kalendarz online dla szkół językowych i kursów

Z kalendarzy online korzystają także szkoły językowe oraz ośrodki szkoleniowe prowadzące różnego rodzaju kursy. W ten sposób mogą łatwo zarządzać harmonogramem zajęć i pracownikami, a także kontrolować obłożenie grup zajęciowych i finanse.

Z kolei klienci mają możliwość zmiany grupy zajęciowej i dzięki wszystkim informacjom zebranym w przejrzysty plan, można łatwiej zaplanować plan tygodnia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne