Strona głównaUncategorizedJak dobrać piankę neoprenową do pływania?

Jak dobrać piankę neoprenową do pływania?

Pianka neoprenowa to bardzo istotny element przy uprawianiu sportów wodnych różnego rodzaju. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń w wodzie i na jej powierzchni. To właśnie pianka neoprenowa pozwala zachować prawidłowy komfort cieplny. Dzięki temu, możemy spędzić więcej czasu w wodzie.

Jak dobrać piankę na cały sezon

Pianki neoprenowe występują w różnych grubościach, które są dostosowane do innych warunków pogodowych. Pianka ma pomagać w utrzymaniu ciepła w wodzie, dlatego jej grubość i materiał mają znacznie. Nie każdy kostium będzie odpowiedni na zimę i chłodniejsze miesiące tak, jak i nie w każdym będzie nam wygodnie latem.

Cały rok na wodzie

Dla osób, które decydują się na pływanie i uprawianie sportów wodnych przez cały rok, najlepszym wyborem będzie zainwestowanie w dwa rodzaje pianek. Jedna powinna być przeznaczona na cieplejszą połowę roku, zaś druga na miesiące o niskich temperaturach. Taki zestaw zapewni nam możliwość do pływania w każdych warunkach pogodowych. 

 Pianka krótka damska na okres letni powinna być  grubości 4/3 mm – nie jest ona gruba, więc nasza skóra lepiej oddycha w upale. Nie jest wymagany także kaptur i dodatkowe elementy. Z kolei druga pianka powinna być lepiej ocieplona, co oznacza, że jej grubość optymalna to 6/5 mm lub w przypadku specjalnie docieplonej 5/4 mm. Taka pianka powinna być zabudowana i mieć wbudowany kaptur, który ochroni głowę przez zimnem i wiatrem. Dodatkowo, w zestawie powinny znaleźć się ciepłe buty i rękawiczki. Te pierwsze najlepiej o grubości 5-7 mm, zaś rękawice o  grubości 5 mm. 

7-9 miesięcy na wodzie

W przypadku osób, które decydują się pływać tylko w miesiącach o łagodnych temperaturach (od marca do listopada) opcją są dwie pianki, ale o innej grubości. W miesiącach wczesnowiosennych i późnojesiennych temperatura wody i powietrza może być bardzo różna, dlatego lepiej jest być przygotowanym. Na cieplejsze dni będzie odpowiednia pianka krótka męska o grubości 4/3 mm. Z kolei na chłodniejsze i dłuższe sesje będzie najlepsza grubość 5/4mm. W obu przypadkach warto także zainwestować w kaptur dla ochrony głowy – może być zintegrowany lub odpinany. 

4-6 miesięcy na wodzie

Ostatnim wariantem jest pływanie tylko w okresie letnim, czyli od maja do końca września. Woda ma wtedy najwyższą temperaturę, a warunki pogodowe sprzyjają przez większość czasu sportom wodnym. W takim przypadku wystarczająca będzie pianka o grubości 4/3 mm. W przypadku osób, które mają problemy z krążeniem i łatwiej marzną przy zmianach temperatur lepszym wyborem może okazać się pianka o tej samej grubości, ale z dodatkowym dociepleniem meszkiem. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne