Strona głównaITJakie problemy są przyczyną problemów ze stroną internetową?

Jakie problemy są przyczyną problemów ze stroną internetową?

Problemy z utrzymaniem strony internetowej zdarzają się niemal każdemu administratorowi stron. Z czego one wynikają i o czym należy pamiętać? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Brak terminowego opłacenia hostingu lub domeny

Często problemy z niedziałającą stroną są spowodowane prozaicznym powodem w postaci braku terminowej opłaty za domenę lub hosting. W efekcie domena lub serwer przestają działać i tym samym strona nie działa.

Warto pamiętać o tym, że brak terminowego uregulowania domeny może poskutkować tym, że ktoś inny ją przejmie i tym samym bezpowrotnie stracimy szansę na dalsze działanie strony pod wcześniejszym adresem. Co prawda pomiędzy ostatnim dniem zapłaty a terminem, w którym domena trafia na rynek jest trochę czasu dlatego brak terminowego opłacenia faktury nie oznacza, że wszystko stracone jednak trzeba zwrócić na to szczególną uwagę i działać szybko.

Problemy serwerowe

Warto pamiętać o regularnym robieniu kopii zapasowych tak aby ewentualna awaria serwera, włamanie hakera lub jakiekolwiek inne problemy techniczne nie spowodowały, że stracimy stronę.

Wbrew pozorom problemy z serwerem zdarzają się całkiem często w szczególności, gdy korzystamy z budżetowych ofert hostingowych. Dlatego niemal konieczne jest stałe monitorowanie kondycji strony internetowej. W takim zadaniu pomocne jest rozwiązanie pinugs.cloud, które stale monitoruje stronę internetową i przesyła informacje o ewentualnych problemach wydajnościowych/serwerowych.

Atak hakerski

Niewątpliwie jedną z przyczyn problemów wydajnościowych strony są ataki hakerskie.  W przypadku niezabezpieczonych witryn często dochodzi do cloakingu czyli podmiany treści oraz dodaniu na stronie nowych podstron ze spamerskimi treściami. Poza tym, problemy mogą dotyczyć bazy danych lub bezpieczeństwa przechowywanych danych. Jeśli zauważymy jakikolwiek problem tego typu zdecydowanie powinniśmy działać szybko.

Niezoptymalizowany kod strony internetowej

Żeby strona internetowa działała szybko i wydajnie musi być zoptymalizowana. Należy unikać nadmiernego korzystania z kodu JavaScript, wstawiania ciężkich obrazków lub wykorzystywania niezoptymalizowanego kodu CSS. Tego typu błędy sprawiają, że nawet w przypadku bardzo szybkiego hostingu strona nie będzie działa szybko i wydajnie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne