Strona głównaGrafikaGra kolorów - ważna rola w designie i grafice

Gra kolorów – ważna rola w designie i grafice

Schematy kolorów są zabawne bez względu na to, do czego są wykorzystywane. Podczas dekorowania pokoju lub malowania domu pojawiają się schematy. Są one stworzone do użytku na stronach internetowych, w odzieży lub w sztuce i rzemiośle. Jest coś radosnego w patrzeniu, planowaniu i pracy z kolorami i próbowaniu dopasowania ich, estetycznie, do pracy. Kolory wysyłają emocjonalne wiadomości i ilustrują tradycje, trendy lub motywy. Niektóre z najciekawszych schematów kolorów dotyczą odzieży.

W latach siedemdziesiątych trend ten dotyczył kolorów neonowych. Różowo-zielony został użyty razem do ekstrawagancji mody wiosennej, z tymi dwoma solidnymi kolorami stosowanymi w tunikach, zmianach, spódnicach i spodniach. Dwa kolory w połączeniu zapewniły niemal psychodeliczny pokaz, który prawie zawsze przynosił wiosenny powrót każdemu, kto je nosił. Nawet jeśli dzisiaj spojrzysz na te kolory, poczujesz to samo uczucie wiosny.

Wzory Needlepoint zawierają skomplikowane i staranne schematy kolorów. Prace te wykorzystują setki odcieni przędzy i nici, a artysta projektant wzoru igłowego wykorzystuje odpowiednie palety kolorów, łącząc i integrując odcienie i odcienie przędzy lub nici, tworząc cienkie linie, detale, ostre kąty i cienie, oraz nawet stopnie światła, które tworzą prawie fotograficzny obraz.

W zawodzie dekorowania wnętrz schematy kolorów są również złożone i wymagające. Wymagają wiele uwagi i dużo nauki, aby były skuteczne. Projektant wnętrz musi pomyśleć o takich rzeczach jak miejsce, w którym światło wpadające przez okno będzie miało konkretny kolor i jak duża przestrzeń będzie wyglądać, jeśli jeden kolor lub inny dominuje. Czynniki te wchodzą w decyzje, gdzie zastosować poszczególne kolory we wnętrzu domu. Koło kolorów jest dostępne online na wielu stronach internetowych, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących schematów kolorów. Są również informacje online dotyczące psychologii koloru i wpływu, jaki konkretne kombinacje kolorów mają na ludzi.

Narzędzia kolorowe są również bardzo przydatne w zakresie projektowania witryn internetowych. Podobnie jak schematy kolorów dla biur i innych projektów aranżacji wnętrz, schematy kolorów dla witryn internetowych są bardzo ważne dla ogólnego sukcesu witryny. Kolor może być nawet ważniejszy w Internecie, ponieważ większość witryn internetowych jest tworzona w celu sprzedaży produktów lub usług, a projektanci chcą, aby użytkownicy witryny czuli się pozytywnie na temat swoich ofert. Użycie odpowiedniego schematu kolorów i uwzględnienie czynników psychologicznych związanych z kolorem może sprawić, że witryna będzie skuteczniejsza. Różne czynniki demograficzne, takie jak wiek, poziom wykształcenia, sytuacja finansowa, przynależność etniczna i inne, mogą mieć wpływ poprzez prezentację i układ strony internetowej. Te elementy witryny opierają się na schematach kolorów, aby pomóc im w sprzedaży produktu lub usługi konkretnym odbiorcom.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne