Strona głównaUncategorizedBadania wariografem

Badania wariografem

Dla wielu badanie wariografem kojarzy się wyłącznie z policyjnymi śledztwami. Ale to tylko jedno z zastosowań tej coraz popularniejszej metody weryfikowania prawdomówności.

Generalnie badanie to polega na zarejestrowaniu na papierze sygnałów wysyłanych przez ludzki mózg i układ nerwowy po zadaniu jakiegoś pytania. Urządzenie to rejestruje też parametry fizjologicznie organizmu: ciśnienie tętnicze czy oddech. Analiza tych wszystkich danych pozawala stwierdzić, czy kto kłamie lub mówi prawdę.

Oczywiście podstawowym i znanym od lat zastosowaniem wariografu jest szeroko pojęta kryminalistyka. Jak choćby sprawdzanie, czy ktoś może mieć coś wspólnego z jakimś poważnych przestępstwem. Na przykład zabójstwem, ponieważ takie przeżycie zwykle pozostawia w ludzkim umyśle i układzie nerwowym jakieś ślady, które trudno ukryć.

Coraz szersze jest również jednak komercyjne zastosowanie wariografu. Na przykład przez firmy lub osoby prywatne. Tego rodzaju https://www.wariograf.com.pl

Firmy używają go na przykład do ustalenia, kto stoi za przeciekiem poufnej informacji, która opuściła mury przedsiębiorstwa, znalezieniu złodzieja systematycznie okradającego zakład lub w innej sytuacji związanej z jakimiś niepokojącymi wydarzeniami w firmie.

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale badania wariografem przeprowadzane są również przy okazji konfliktów rodzinnych. Pierwsze co oczywiście nasuwa się na myśl w takim przypadku to zdrady. To prawda, ale nie tylko. Wariograf wkracza też do akcji, gdy dochodzi do fałszywych pomówień, jest podejrzenie przemocy domowej, ktoś kradnie rodową biżuterię i nie ma winnych lub w innych sporach, których często w rodzinach nie brakuje.

Takie profesjonalne badania prowadzi Instytut Badań Wariograficznych (dostępny pod adresem wariograf.com.pl). Badania wykonywane są przez biegłych sądowych i innych ekspertów z zakresu między innymi kryminalistyki i psychologii. Posiadają oni odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz praktyczne umiejętności.

Co ważne wszystkie badania wariograficzne przeprowadzane są zgodnie ze standardami uznanymi przez międzynarodowe stowarzyszenia zajmujące się tą dziedziną nauki. A do badań wykorzystywane są najnowsze wariografy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne