Strona głównaBiznesPrzykłady wykorzystania streamingu

Przykłady wykorzystania streamingu

Strumieniowe przesyłanie danych czyli popularny streaming to bardzo popularne zagadnienie. Zorganizowanie streamu online nie wymaga dużego i skomplikowanego zaplecza technicznego. Praktycznie każdy jest w stanie zorganizować stream z całkiem dużą publicznością za pomocą popularnych platform takich jak Twitch, Facebook lub YouTube. Jakie jest zastosowanie streamu online? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Rozrywka online

Na pewno świat rozrywki korzysta z możliwości jakie daje streaming online. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest platforma Twitch za pomocą której codziennie miliony widzów na całym świecie oglądają streaming z gier komputerowych. Kolejny ciekawy przykład to tak zwani “YouTuberzy” czyli osoby, które osiągnęły popularność za pomocą platformy YouTube. Wielu z nich gromadzi naprawdę imponującą publiczność. Najlepsi potrafią bardzo dobrze połączyć standardowe umieszczanie filmów video z prowadzeniem regularnych transmisji na żywo.

Transmisja z wydarzeń artystycznych

Kultura dostępna na żywo za pośrednictwem Internetu? Być może jeszcze kilka lat temu taka wizja brzmiała dosyć futurystycznie ale na pewno nie w 2020 roku, gdy wiele różnych dziedzin życia musiało się odnaleźć w “zdalnej rzeczywistości”. Z powodzeniem realizowane są transmisje z małych i wielkich scen. Przykłady do koncerty, pokazy artystyczne a nawet spektakle teatralne.

Biznes

Znaczenie streamingu w biznesie jest bardzo duże i wiele wskazuje na to że wzrost popularności pracy zdalnej to prawdziwy rozkwit znaczenia streamingu online w biznesie. Rekordy popularności biją platformy do spotkań online (Zoom oraz Microsoft Teams). Poza standardowymi spotkaniami online, coraz częściej konferencje, eventy, targi oraz prezentacje firmowe są realizowane przy użyciu profesjonalnych rozwiązań streamingowych. Branża streamingu online dynamicznie się rozrasta co z kolei przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na firmy specjalizujące się w profesjonalnej organizacji streamów. Przykładem takiej firmy jest https://linetv.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne