Strona głównaITProfesjonalne wzmacniacze stereo ze średniej półki jakościowej.

Profesjonalne wzmacniacze stereo ze średniej półki jakościowej.

Wybór odpowiedniego wzmacniacza do domowego salonu jest dość kłopotliwym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, iż mało kto, będzie posiadać niezbędną do tego celu wiedzę. Dodatkowo, na rynku znajdziemy całe mnóstwo wzmacniaczy w różnych cenach, od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że oglądając w sklepie dostępnie obecnie wzmacniacze stereo, będziemy mieć problem z podjęciem prawidłowej decyzji. Przyjrzyjmy się jednak, jak w prosty sposób, określić swoje potrzeby i dokonać zakupu takiego wzmacniacza, który sprawdzi się w naszej eksploatacji.

Dobór wzmacniacza stereo do konkretnego pomieszczenia.

Przede wszystkim, musimy tutaj pamiętać o kwestii dopasowania wzmacniacza stereo do posiadanego pomieszczenia. Każde z nich będzie przecież inne. Będzie charakteryzować się inna akustyką. Będzie także w innym zakresie wytłumione. Dlatego też, w każdym pomieszczeniu dany wzmacniacz będzie grać po prostu inaczej. Oczywiście dla naszych potrzeb, można przyjąć założenie iż wzmacniacze stereo o mocy w granicy 2×50 wat, będą idealnym rozwiązaniem dla większości pomieszczeń w naszych domach. W końcu salon w nowo budowanym domu z reguły ma około 20-30 m2 a to daje nam niewielkie zapotrzebowanie na moc muzyczną. Oczywiście osobną kwestią jest dobór wzmacniacza pod kątem jego funkcjonalności. Możemy na przykład poszukać wzmacniacza stereo, który jednocześnie będzie posiadać funkcję podłączenia głośników w systemie dolby surround 5.1. Z całą pewnością podniesie to nam przyszłe możliwości rozbudowy całego systemu bez konieczności wymiany jego serca, czyli wzmacniacza.

Ostatecznie do wybranego wzmacniacza musimy jeszcze dopasować odpowiednie kolumny głośnikowe stereo. Tutaj zaś najważniejszą kwestią będzie profesjonalne, solidne okablowanie i parametry techniczne. Musimy zwrócić głównie uwagę na moc dobieranych kolumn jak i na ich impedancję. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj na przykład tutaj: http://www.infopress.com.pl/dobor-kolumn-glosnikowych-a-jakosc-osiaganego-dzwieku/

Profesjonalny sklep audio, w którym kupimy dobre wzmacniacze.

Osobnym zagadnieniem będzie tutaj znalezienie profesjonalnego sklepu, w którym zakupimy nasz sprzęt. Nie każdy sklep audio będzie nam bowiem oferować tak samo dobry sprzęt w takiej samej wysokiej jakości. Dobry sklep audio będzie przede wszystkim posiadać dobry salon odsłuchowy. Jest to specjalne pomieszczenie, w którym będziemy mogli sprawdzić wrażenia słuchowe poszczególnych wzmacniaczy, czy też kolumn. Tutaj będziemy mogli wychwycić wszystkie różnice pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Tutaj też przekonamy się, iż nie ma większej różnicy między wzmacniaczami stereo za ok. 2000 PLN, a takimi za 25000 PLN. Nie ma jej tak samo wyraźnie, jak jest w przypadku wzmacniaczy za 2000 PLN, a takich za 200 PLN.

Oczywiście w każdym przypadku jest jeszcze cały szereg składowych wpływających na brzmienie. Będzie to jakoś wytłumienia pomieszczenia, zastosowane przewody, jakość kolumn stereo. Jednym słowem, sam wzmacniacz nie przesądza o jakości całego zestawu. Aby wszystko grało na najwyższym poziomie, powinniśmy jeszcze zadbać o prawidłowe dopasowanie względem siebie poszczególnych elementów zestawu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne