Strona głównaITOutsourcing IT - kiedy jest godnym rozważenia rozwiązaniem?

Outsourcing IT – kiedy jest godnym rozważenia rozwiązaniem?

Obsługa informatyczna jest często stosowanym rozwiązaniem we współczesnych organizacjach. Takie rozwiązanie ma oczywiście zarówno swoje wady jak i zalety. Dlatego decyzja o wdrożeniu outsourcingu usług IT powinna być dobrze przemyślana. W tym artykule wyjaśnimy, kiedy obsługa informatyczna jest godnym rozważenia rozwiązaniem.

Kiedy warto skorzystać z usług zewnętrznego podmiotu świadczącego usługi IT?

Decyzja o zatrudnieniu zewnętrznego podmiotu do obsługi informatycznej firmy w wielu przypadkach może być opłacalna. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą w różnych dziedzinach. Zazwyczaj zarówno przy bieżącej obsłudze informatycznej jak i w sytuacjach kryzysowych.

Outsourcing usług IT sprawia, że firma może skupić się na swojej działalności. Nie ma potrzeby budowania własnego działu informatycznego. Pozyskanie kompetencji informatycznych jest z reguły czasochłonne i kapitałochłonne. Poza tym, usługi informatyczne czasami potrzebne są tylko „od czasu do czasu” dlatego budowanie własnego działu informatycznego dla wielu firm jest mniej opłacalnym rozwiązaniem. Dobrze przeprowadzony outsourcing usług informatycznych może pozytywnie wpłynąć na jakość pracy, ponieważ pracownicy, mogą w pełni skupić się na swoich głównych kompetencjach.

W jakich sytuacjach firmy nie decydują się na wsparcie ze strony zewnętrznej firmy IT?

Czasami duże korporacje dysponujące dużymi budżetami rozpatrują budowanie własnego działu IT jako inwestycje długoterminową. Czasami również w mikrofirmach z uwagi na nieco nadmierne oszczędności właściciele firm nie decydują się na skorzystanie z usług zewnętrznego dostawcy. To czy usługi z zakresu outsourcingu IT są potrzebne czy też nie jest mocno zależne od specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jednak w każdym przypadku trzeba uważać, aby nie trafić na niekompetentną firmę. Doświadczenie i kompetencje w branży IT są kluczowe do osiągnięcia współracy, która będzie zadowalająca dla obu stron.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne