Strona głównaBiznesMetody osuszania budynku 

Metody osuszania budynku 

Ściany budynku są narażone na problemy związane z wilgocią. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj źle wykonana izolacja. Czasami wśród przyczyn należy dopatrywać się zalania lub kłopotów z nieprawidłowym systemem wodno-kanalizacyjnym. Bez różnicy jaka jest przyczyna problemów z wilgocią kluczowe jest to aby pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze. Jak wiadomo nie jest to proste zadanie. Wielu z nas od razu decyduje się na restrykcyjne kroki w postaci zrywania podłóg lub generalnego remontu. Jednak na szczęście nie ma takiej potrzeby. Można skorzystać z jednej z dostępnych metod osuszania ścian. Jakie metody są dostępne? Zapraszamy do lektury. 

Pierwszą, wydawałoby się podstawową metodą jest nagrzewanie pomieszczeń. Idea ta polega na nagrzewaniu pomieszczenia do temperatury znacznie wyższej niż pokojowa – rzędu klikadziesiąt stopni celsjusza. Metoda ta jest dosyć prosta, natomiast nie zawsze skuteczna. Do tego celu wykorzystywane są specjalne ogrzewnice wdmuchujące rozgrzane powietrze w powierzchnię muru.

Następny sposób to osuszanie absorpcyjne. Polega on na zastosowaniu specjalnego urządzenia z środkiem abosrbującym wodę. Może to być silikon lub chlorek litu. 

Kolejna metoda to wykorzystanie fal mikrofalowych. Sposób ten polega na nagrzewaniu powierzchni muru za pomocą mikrofali. Metoda ta potrafi być skuteczna i przedewszystkim mało inwazyjna. Jednak przy jej zastosowaniu należy zwrócić uwagę na stosowanie się do zasad bezpieczeństwa gdyż mikrofale mogą być szkodliwe dla zdrowia. 

Interesującą metodą wydaje się być termoiniekcja, która polega na nawierceniu otworów w murze poprzez które zostaje wdmuchane rozgrzane powietrze oraz środek iniekcyjny w postaci np. roztworu żywicy.

W przypadku źle wykonanej izolacji lub w przypadku zalania poprzez wody gruntowe można zastosować metodę iniekcji. Polega ona na utworzeniu dodatkowej warstwy izolacyjnej z wykrestalizowanych materiałów. 

Dobranie prawidłowej metody osuszania jest kluczową sprawą gdy mówimy o ochronie budynku przed skutkami wilgoci. Więcej na temat osuszania znajdziecie Państwo na stronie https://dry-service.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne