Strona głównaBiznesLagoon Advanced Care - nowoczesny system czyszczenia wodnego

Lagoon Advanced Care – nowoczesny system czyszczenia wodnego

Ekologiczne rozwiązania w biznesie dotyczą już niemal każdej branży. Świadomość konsumentów rośnie, dlatego rynek dostosowuje się do ich potrzeb.  

Ekologiczna żywność, kosmetyki, środki czystości – wszystko to korzystnie wpływa na środowisko i nasze zdrowie.

Wyposażenie pralni

Branżą, która również chce rozwijać eko trend jest pralnictwo, a jedna z najbardziej znanych firm wdrażających innowacyjne rozwiązania to Electrolux Professional, która od 1992 roku szukała alternatywnych dla czyszczenia chemicznego systemów.

Efektem jej pracy przy wsparciu Instytutu Hohenstein był jest stworzony w 2005 roku i udoskonalony 10 lat później rewolucyjny System Czyszczenia Wodnego Lagoon – nazwany ostatecznie Lagoon Advanced Care.

Obecnie jest około 2200 salonów Lagoon i Lagoon Advanced Care, które funkcjonują m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce i wielu innych państwach, dzięki czemu osoby szukające nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, mogą zaopatrzyć swoją pralnię w skuteczny i zaawansowany technologicznie sprzęt.

Wśród wielu zalet Lagoon Advanced Care wymienić można m.in.:

– Ekologiczność – system jest przyjazny dla środowiska i umożliwia pranie bez szkodliwych chemikaliów, z użyciem wody jako głównego rozpuszczalnika,

– Delikatność dla wysokiej jakości materiałów – system daje świetne rezultaty w czyszczeniu cennych tkanin i wełnianych ubrań z informacja na metce: „czyścić tylko chemicznie”,

– Łatwość obsługi – pranie wodne jest bardzo proste, a z obsługą sprzętu poradzi sobie każda osoba,

-Zmaksymalizowaną produktywność – większy współczynnik załadunku, udoskonalona technologia czyszczenia oraz skrócony czas prania pozwalają na szybki zwrot inwestycji,

– Ponadprzeciętną efektywność – szybkość i skuteczność sprawia, że pralnie mogą zaoferować swoim klientom usługi ekspresowe.

Pralki z systemem Lagoon Anvanced Care można zamówić w 2 wersjach, w zależności od planowanego przerobu. Dzięki temu każdy może dostosować urządzenia do swoich potrzeb i w przyszłości rozbudować system.

Do wyboru mamy:

– Essential set – zestaw podstawowy – przeznaczony do prania 70 małych rzeczy dziennie, 6 do 8 małych rzeczy na cykl. Jest to dobre rozwiązanie dla osób początkujących z czyszczeniem wodnym. Urządzenie o wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarach,

– Absolute set zestaw pełny – przeznaczony do czyszczenia 250 małych rzeczy dziennie, 6 do 8 małych rzeczy na cykl + 18 do 27 rzeczy na cykl. Jest to świetne rozwiązanie zastępujące 15 kg agregat chemiczny, gwarantujące pełną elastyczność pracy i możliwość dalszej rozbudowy. Zestaw Absolute set zawiera w sobie Essential set, dzięki czemu klienci mogą liczyć na usługi ekspresowe.

Urządzenie nadaje się również do prania rzeczy o dużych rozmiarach – np. kołder czy zasłon.

Z właściwości systemu Lagoon będą zadowolone również osoby zmagające się z alergiami. Czyszczenie z użyciem wody i ekologicznych detergentów, jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i sprawia, że wyeliminowane zostają wszelkie reakcje alergiczne.

Oprócz tego, co już zostało wspomniane – czyszczenie jest bezpieczne dla środowiska, a tkaniny pozostają niezmienione – nie kurczą się, nie tracą koloru, są pachnące i miękkie w dotyku.

System polecany jest również przez The Woolmark Company do prania najlepszej jakości wełny z metką „ czyścić tylko chemicznie”.

Czyszczenie wodne to bez wątpienia rewolucyjne odkrycie w pralnictwie i wszechstronne korzyści dla właścicieli, klientów oraz środowiska naturalnego.

W ciągu najbliższych lat eko trend z pewnością będzie poszerzał swój zasięg, dzięki czemu coraz więcej osób podniesie komfort życia, zadba o swoje zdrowie i domowy budżet.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne