Strona głównaBiznesJak obniżyć podatek? 5 sposobów na niższe podatki!

Jak obniżyć podatek? 5 sposobów na niższe podatki!

Każdego roku w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia Polscy obywatele muszą złożyć swoje zeznania podatkowe. Każda osoba, która osiągnęła dochód musi go udokumentować poprzez wypełnienie odpowiedniej deklaracji PIT. Płacenie podatku dochodowego nie jest na pewno niczym przyjemnym i każdy chciałby tego uniknąć. Niestety jednak uniknięcie podatku nie jest możliwe, jednak istnieje opcja jego obniżenia.

Obniżenie podatku PIT jest możliwe
Obniżenie podatku dochodowego jest jak najbardziej możliwe. Każdy człowiek ma możliwość skorzystania z istniejących ulg podatkowych, oczywiście jeżeli go obowiązują. Zmniejszenie podatku poprzez wykorzystanie ulg podatkowych jest zgodne z prawem i warto to robić. Obniżając należny państwu podatek, więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni. W sytuacji, gdy okaże się, że nasz pracodawca odprowadził zbyt wysokie zaliczki na podatek dochodowy, otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku.

5 metod na obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych
1. Przekazywanie darowizn
Jeżeli zdecydujemy się przekazać darowiznę na rzecz kultu religijnego albo na przykład na rzecz organizacji pożytku publicznego, wtedy wpłacona kwota spowoduje, że zapłacimy niższy podatek dochodowy. Jednak pamiętajmy, że suma darowizn nie może przekroczyć  6% naszych dochodów.
2. Ulga na dziecko
Jest to dzisiaj bardzo popularna ulga, którą stosują Polacy. Jeżeli rodzice wychowują jedno dziecko, mogą z tego tytułu odliczyć 1112,04 zł rocznie. Im więcej dzieci, tym odliczona kwota będzie wyższa.
3. Ulga na internet
Jest to ciekawy sposób na zmniejszenie podatku. Nie każdy słyszał o tej uldze. Można ją jednak stosować tylko przez dwa lata. Jest to dobry sposób na mniejszy podatek dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoje dorosłe życie. Dzięki temu, że płacą za internet, mogą odliczyć 760 zł rocznie.
4. Ulga rehabilitacyjna
Jest to ulga, która przewidziana jest dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli na przykład osoba taka musi kupować leki, czy jakieś produkty niezbędne do leczenia jej dysfunkcji. Jednak żeby zastosować tę ulgę, konieczne będzie potwierdzenie od lekarza, że dana osoba musi stosować te leki.
5. Rozliczaj się wspólnie ze współmałżonkiem
Niekiedy wspólne rozliczanie się ma sens i się opłaca. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy jedna osoba zarabia więcej, a druga dość mało lub nic. Może na przykład zdarzyć się sytuacja, że duży dochód jednego z małżonków dzięki wspólnemu rozliczaniu się zostanie „zepchnięty” do pierwszego przedziału skali podatkowej. Wtedy podatek może obniżyć się o całkiem sporą sumkę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne