Strona głównaUncategorizedCzy warto zatrzymać dom rodzinny po rozwodzie?

Czy warto zatrzymać dom rodzinny po rozwodzie?

Rozwód może być właściwym rozwiązaniem, ale będzie miał duży wpływ na życie twoich dzieci, powodując niepewność i prawdopodobnie wywołując szereg negatywnych reakcji.

Aby zmniejszyć traumę związaną ze zmianą rodziny, możesz chcieć zostać w obecnym domu, szczególnie jeśli sprawujesz główną opiekę nad dziećmi. Dzieci, które się przeprowadzają, często mają gorsze wyniki w szkole i mają więcej problemów behawioralnych niż dzieci mocno zakorzenione w jednym miejscu. Jeśli twoje dzieci mają silne więzi przyjaźni i mieszkasz w świetnej dzielnicy szkolnej, mądrze jest pozostać w domu po rozwodzie. Próba utrzymania stabilnego środowiska dla dzieci jest godnym pochwały celem, jednak czasem nie może się odbyć ze względu na stabilność finansową. Jeśli zostaniesz w domu, będziesz musiał wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za spłatę kredytu hipotecznego, opłat za media i wszystkich dodatkowych kosztów utrzymania domu. Jeśli koszty te były duże, gdy miałeś gospodarstwo domowe z dwoma dochodami, wątpliwe jest, abyś mógł samodzielnie je utrzymać. Jeśli nie stać Cię na utrzymanie domu, będziesz potrzebować pomocy finansowej.

Twój były małżonek może pomóc, jeśli uda ci się go przekonać, jak ważne jest, aby dzieci pozostały w jednym miejscu. Być może będziesz musiał zaakceptować niektóre kompromisy.

Na przykład może zastrzec, że będzie płacił tylko do momentu ukończenia przez ostatnie dziecko szkoły. Co się stanie, jeśli ponownie ożeni się i chce kupić dom ze swoją nową żoną? Możesz poprosić innych członków rodziny o pomoc w pokryciu kredytu hipotecznego. Nawet jeśli członek rodziny zechce ci pomóc, ale okoliczności mogą się szybko zmienić. Lepszym pomysłem może być przeprowadzka do mniejszego domu lub mieszkania, na które możesz sobie pozwolić. Może to zakłócić życie twoich dzieci, ale wszystkie te wyzwania można przezwyciężyć dzięki dużej komunikacji, miłości i zrozumieniu. Jeśli martwisz się rachunkami lub musisz żyć pod kontrolą byłego męża tylko po to, aby pozwolić sobie na dom, to nie jest dobra oferta dla ciebie i twoich dzieci. Dom to tylko ściany. Wasze dzieci potrzebują miłości i wsparcia bardziej niż konkretnego adresu. Przy pomocy adwokata przeprowadzisz podział majątku Warszawa szybko i sprawnie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne