Strona głównaUncategorizedAlanya - perła Riwiery Tureckiej. Co warto zwiedzić?

Alanya – perła Riwiery Tureckiej. Co warto zwiedzić?

Nie musisz planować dalekiej podróży, by poczuć egzotyczny klimat i zwiedzić wyjątkowe miejsca. Zobacz, jakie skarby kryje Azja Mniejsza, do której dolecisz w niecałe trzy godziny.

Wyjątkowe miejsce

Niezapomniane wakacje powinny obfitować w ciekawe widoki, moc atrakcji i odpowiedni wypoczynek. Dlatego warto wybrać się do takiego miasta jak Alanya. Last minute w tym kierunku jest zwykle dostępne w wielu wariantach, gdyż Riwiera Turecka jest lubianym i polecanym przez turystów miejscem. Zdecydowanie na uwagę zasługują w tych okolicach aspekty przyrodnicze, gdyż widoki, jakich tutaj doświadczymy, zostaną z nami na całe życie. Piękne wybrzeża, w tym sławna plaża Kleopatry, pozwolą się zrelaksować i odpowiednio odpocząć.

Liczne zabytki

Walory przyrodnicze jednak nie kończą się na zapierających dech w piersiach widokach nadmorskich. Na uwagę zasługują jaskinie, charakterystyczne formy tufu wulkanicznego w Kapadocji, czy góry Taurus. Można tutaj także podziwiać wyjątkowe zabytki muzułmańskie, bizantyjskie i z wcześniejszych okresów. Bogactwo kulturowe i ogromna liczba miejsc do zwiedzania to cecha właściwa dla całej Turcji. Dla spragnionych kontaktu również z tamtejszą fauną w Alanyi znajduje się delfinarium.

Korzystne oferty

Dla osób, które chciałyby zobaczyć to słynne miasto na południu Azji Mniejszej, świetną okazją mogą być propozycje last minute. Pozwalają one na oszczędzenie sporej sumy pieniędzy przy podróży do egzotycznych, ale i nie tylko, krajów. Warto sprawdzić oferty doświadczonych biur podróży, jak Coral Travel, gdzie można łatwo znaleźć wycieczkę na każdą kieszeń i dopasowaną do indywidualnych oczekiwań.

Co na nas czeka?

Przy wyborze kierunku wyjazdu, dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie atrakcje czekają na nas w danym miejscu. To pomoże wybrać odpowiednie last minute. Turcja, mimo że jest dużym krajem, ma prawie w każdym regionie coś ciekawego do zaproponowania. W samej Alanyi i jej okolicach, poza wspomnianym delfinarium i pięknymi widokami, czekają także takie atrakcje, jak:

 • seldżucka twierdza
 • ruiny Hierapolis w Pamukkale
 • aquapark
 • Kapadocja.

Będąc tam, trzeba też koniecznie posmakować lokalnej kuchni. Na wyróżnienie zasługują m.in.

 • burek
 • pilav
 • dolma
 • chałwa
 • baklawa
 • kebab
 • lokum, tłumaczone na polski jako rachatłukum.

Nie jest to skończona lista dań i słodyczy tureckich. Będąc w kraju derwiszów, warto popróbować tych przysmaków.

Przyjazny kraj

Trudno o ciekawszy kierunek w Europie na egzotyczną przygodę. Turcja znana jest ze swojego bogactwa kulturowego, a jej mieszkańcy są bardzo gościnni i pozytywnie nastawieni do turystów odwiedzających ich kraj. To miła niespodzianka dla wszystkich przyjeżdżających z daleka. Dzięki wielu ofertom last minute w tamtym kierunku można przez całe lato korzystać z bardzo atrakcyjnych propozycji wakacyjnych.

Nie czekaj!

Jeśli chcesz sam się przekonać o tym, iloma rzeczami może zaskoczyć Azja Mniejsza, sprawdź koniecznie oferty biur podróży. Coral Travel przygotowało ciekawe propozycje, które mogą Cię zainteresować. Nie czekaj z podjęciem decyzji, byś jeszcze w tym roku mógł pozażywać kąpieli słonecznych na tureckiej plaży i spróbować oryginalnego kebaba.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne