Strona głównaUncategorizedKrzesła ewakuacyjne pomocne rozwiązanie w sytuacji zagrożenia życia

Krzesła ewakuacyjne pomocne rozwiązanie w sytuacji zagrożenia życia

Opieka nad niepełnosprawnymi jest niekiedy kłopotliwa, jeżeli osoba jest na tyle chora, że musimy pomóc jej zmienić pozycje. Najlepszym rozwiązaniem na to by zaradzić z tym problemem są łóżka rehabilitacyjne, które dadzą nam możliwość zapanowania nad ciałem niepełnosprawnej osoby. Jest to świetny sposób na poradzenie sobie z opieką osób wymagających. Dzięki łóżkom rehabilitacyjnym każda osoba z rodziny, z personelu medycznego jest w stanie pomóc zmienić położenie osoby niepełnosprawnej bez użycia siły.

Rozwiązanie to skierowane jest również bezpośrednio do osób chorych, ponieważ w ofercie podnośników osobowych znajdują się również łóżka rehabilitacyjne elektryczne sterowane pilotem. Dzięki pełnej automatyzacji i ekonomicznej obsłudze łóżka rehabilitacyjne są łatwe w użytkowaniu zarówno dla opiekujących się jak i dla chorych, by samodzielnie zmienić pozycje ciała na komfortową.

Łóżka rehabilitacyjne są najlepszym rozwiązaniem między innymi dla:

  • osób niepełnosprawnych
  • osób leżących
  • osób starszych o gorszej koordynacji ruchowej
  • osób w każdym wieku
  • osób otyłych
  • osób u których choroba spowodowała utracenie siły, zmęczenie, ból przy ruchu

Łóżka rehabilitacyjne jak i łóżka rehabilitacyjne elektryczne sprawdzą się dla każdej niepełnosprawnej, starszej, schorowanej osoby, ponieważ dostosowuje się swoją funkcjonalnością do wzrostu pacjentów leżących. Możliwość ta poszerza grono osób, które mogą użytkować tą metodę pomocy. Warto zaznaczyć również iż możemy znaleźć łóżka, które posiadają dźwig nawet do 270 kg, co daje możliwość użytkowania łóżka rehabilitacyjnego przez osoby otyłe.

Jak poradzić sobie z zakupem łóżka rehabilitacyjnego?

Niestety ceny urządzeń rehabilitacyjnych są wysokie i wiele potrzebujących rodzin nie jest w stanie spłacić zakupu łóżka rehabilitacyjnego samodzielnie. Jednakże jest sposób na to by poradzić sobie z wydatkiem, który jest niezbędny w opiece nad niepełnosprawnym. W nieprzyjemnej sytuacji finansowej najlepiej zgłosić się o dotacje do instytucji pomocowych. Jedna z instytucji, która stworzona została ,by pomagać w takich sytuacjach jest PEFRON. Jest to państwowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Kwoty dotacji mogą dojść nawet do 95% ceny zakupu np. łóżka rehabilitacyjnego elektrycznego. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne