Strona głównaPozostałeJakie kluby piłkarskie są najpopularniejsze w naszym kraju?

Jakie kluby piłkarskie są najpopularniejsze w naszym kraju?

Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszą dyscypliną w Polsce. Chociaż Polska w rankingu UEFA pozostaje daleko w tyle to nie znaczy, że my, jako Polacy nie wierzymy w ich sukces. Taka jest właśnie piłka nożna, dość nieprzewidywalna. Raz drużyna jest na szczycie, a raz na dnie. Podobnie jest w typowaniu zakładów. Legalne firmy bukmacherskie wiedzą o tym najlepiej.

Nie bez powodu najpopularniejszym klubem w Polsce jest Legia Warszawa. Grupa może się także poszczycić wielokrotnymi tytułami mistrzowskimi oraz rzeszą wiernych kibiców. Klub także zaliczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w roku 2016. Na drugim miejscu w Polsce można znaleźć Lech Poznań, który też ma niemałe sukcesy na swoim koncie. Grupa osiągnęła przynajmniej 7 tytułów mistrzowskich w kraju. Chociaż ostatni jest z 2015 roku, to kibice czekają na więcej.

Na trzecim miejscu można znaleźć już znaną Wisłę Kraków. Klub stawiał swoje pierwsze kroki jeszcze w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jest to naprawdę duży kawałek czasu w historii polskiego futbolu. W Polsce na śląsku jest popularny klub Śląsk Wrocław oraz GKS Katowice. Często w rozmowach o ulubiony klub sportowy pada Vive Kielce czy też Lechia Gdańsk. Sporą popularnością cieszy się też Górnik Zabrze, który zdobył aż 14 tytułów mistrzowskich. Jak widać, sporo klubów piłkarskich cieszy się zainteresowaniem w Polsce. Każdy kibic jest za swoim klubem zawsze, nieważne czy wygrają mecz czy też nie. Statystyki się ciągle zmieniają i za rok możemy powiedzieć, że to Lech Poznań będzie na szczycie. Wszystko zależy od sukcesów w piłce nożnej.

źródło: https://meczyki.net.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne