Przejście do wyboru hostingu to rzecz z pozoru łatwa, ale nie jest tak oczywista jak mogłoby się na początku wydawać. Zły wybór może spowodować, że rozwiązanie, wykreowane przez zatrudnione wcześniej zespoły programistyczne, nie będzie dostatecznie dobrze działać na nowym serwerze. To z kolei spowoduje konieczność albo pozbycia się części udogodnień, albo zakupu kolejnego miejsca dla naszej witryny… Można było tego uniknąć.
Zorientuj się co potrzebne
Po zakończonej pracy zespołu pracującego nad Twoją stroną zażądaj od nich dokładnej specyfikacji projektu. Użytych technologii. Wykazu bibliotek, które będzie musiał posiadać wybrany przez Ciebie hosting. Takie dane są niezbędne, ponieważ nawet w obrębie jednej technologii – dla przykładu aplikacja internetowa zrealizowana z użyciem PHP, może nie zadziałać na każdym serwerze, z powodu chociażby użycia biblioteki cURL, której nie obsługują niektóre, głównie tańsze hostingi.
Oszacuj liczbę odwiedzin strony
Oszacowanie liczby odwiedzin strony jest niezbędne, abyś mógł dobrze wybrać odpowiadający Ci limit transferu miesięcznego. Czyli ograniczenia jak dużo danych sumarycznie mogą pobrać wszyscy użytkownicy odwiedzający Twoją stronę. Po przekroczeniu tego limitu nie będzie możliwe wejście na Twoją stronę przez dowolną osobę. Taką ilość odwiedzin następnie trzeba pomnożyć przez średnią ilość danych, którą pobierać będzie każdy wchodzący (głównie rozmiary grafiki, filmów bądź umieszczonych na stronie plików).
Pamiętaj o zapasie
Jeżeli Twoja strona w momencie wystawiania jej do sieci waży około 500 megabajtów nie wybieraj hostingu gwarantującego pojemność zbliżoną do tej liczby. Nawet jeśli jest to tylko strona wizytówka ze statyczną grafiką, nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebował dosłania kolejnych zdjęć do portfolio czy załadowania kolejnego filmu.
Nie kieruj się ceną
Przynajmniej – nie kieruj się głównie ceną – tani hosting i serwery wirtualne za małą cenę zazwyczaj będą wystarczającym rozwiązaniem. W tej branży nie należy przepłacać o ile na swojej stronie nie przechowujemy mnóstwa wrażliwych danych.
Te kilka rad pomoże Ci wybrać hosting, który powinien spełnić Twoje wymagania. Nie będziesz musiał wtedy zakupować kolejnego, droższego, i podwajać kosztów.
Więcej na hostinghouse.pl