Strona głównaBiznesCzym jest reklama mobilna

Czym jest reklama mobilna

Czym jest reklama mobilna? Jaka jest zasada działania reklamy mobilnej? Jakie są zalety z zastosowania reklamy mobilnej zamiast tradycyjnej reklamy bannerowej?  

Pomysłów na niestandardową reklamę jest wiele. Czy można jeszcze czymś zaskoczyć ekspertów od marketingu i PR? Z pewnością! Limitem jest tylko nasza wyobraźnia. I właśnie dlatego wciąż mamy okazje obserwować kolejne nowe trendy na rynku innowacyjnej reklamy. Mogłoby się wydawać że rynek zewnętrznej reklamy banerowej to mocno oklepany temat, natomiast nawet w tym obszarze jest jeszcze wiele godnych uwagi pomysłów. Przede wszystkim liczy się przyciągający uwagę projekt graficzny. W reklamie banerowej ważne jest połączenie chwytliwego krótkiego tekstu z przyciągającym wzrok obrazem. Po drugie, ważne jest umieszczenie reklamy w miejscu, w którym mogą znajdować się potencjalni odbiorcy z grupy docelowej. Na przykład lepiej gdy wulkanizacja opon reklamuje się w pobliżu stacji benzynowej niż w przypadku gdy reklamę ma umieszczoną naprzeciwko szkoły podstawowej. To oczywiście bardzo jaskrawy przykład, natomiast w miarę klarownie ilustruje potrzebę ustalenia prawidłowej lokalizacji dla banneru reklamowego. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze że najlepsze lokalizacje (np. centrum miasta lub teren galerii handlowej) charakteryzują się wysokimi kosztami pozwoleń na zamieszczanie banerów reklamowych. Czy zatem jest rozwiązanie, które pozwala zamieścić reklamę banerową w dowolnym miejscu przy stosunkowo racjonalnych kosztach? Okazuje się że tak. Mowa o reklamie mobilnej. Jest to baner zamieszczony na przyczepie reklamowej. Jego powierzchnia nie odbiega od standardowego banneru, gdyż wynosi około 10-25 metrów kwadratowych. Tak duża powierzchnia jest w pełni ruchoma i jeździ ulicami miast dokładnie tam gdzie tego potrzebujesz. Dzięki temu reklama dociera do znacznie szerszego grona odbiorców niż w przypadku statycznego banneru. Naszym zdaniem takiego rozwiązanie jest bardzo interesującą alternatywą dla tradycyjnych billboardów. Mimo że dla niektórych przedsiębiorców ten typ reklamy może się wydawać nowością, to na rynku można spotkać wiele firm specjalizujących się w tej konkretnej dziedzinie np. reklama na przyczepach Bydgoszcz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne