Strona głównaUncategorizedCzym jest auto detailing?

Czym jest auto detailing?

Właściciel samochodu powinien oczywiście odpowiednio o niego zadbać. W tym celu podejmuje się wielu kroków, które mają na celu przedłużyć jego żywotność, ale także sprawić, aby pojazd prezentował się estetycznie. Nie każdy z nas jest jednak zaznajomiony z pojęciem auto detailingu – poznanie go może pozwolić nam na zadbanie o swoje auto w jeszcze większym stopniu.

Auto detailing to precyzyjny i wydłużony w czasie proces doprowadzania samochodu do stanu jak najbliższego fabrycznemu.  Krótko mówiąc, efektem usługi ma być samochód, który wygląda jak nowy. Dla chętnych, usługę w najwyższej jakości wykonuje firma Os-Car Detailing Wrocław z siedzibą w mieście Wrocław. Pozostaje sobie jedynie zadać pytanie: co taka usługa obejmuje?

Krok po kroku

Usługa auto detailingu z reguły zaczyna się od drobiazgowych oględzin samochodu. Następnie dochodzi do konsultacji proponowanych zadań z klientem, a po zaakceptowaniu zakresu pracy rozpoczyna się właściwy proces autodetailingowy. Całość zaczyna się od mycia w myjni ręcznej. Podczas tego etapu usunięte zostają z powierzchni lakieru wszelkie naloty, owady, smoła, lotna rdza, osad z klocków hamulcowych, żywica i guma. Myciu i czyszczeniu podlega cały pojazd, w tym między innymi felgi, ościeża drzwi czy końcówki układu wydechowego. Firmy autodetailingowe używają również glinki do usunięcia niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Za jej pomocą możliwe jest wyciągnięcie brudu z porów lakieru oraz usunięcie z jego powierzchni ewentualnego nalotu, pozostałego mimo dokładnego mycia. W ten sposób uzyskiwana jest szklista gładkość lakieru, niezbędna w realizacji kolejnego etapu usługi – a jest nim zabezpieczenie lakieru. Etap ten obejmuje zmierzenie grubości powłoki, ewentualne uzupełnienia odprysków i ubytków w lakierze, zastosowanie past ściernych i wygładzających lakier, polerowanie karoserii. Czynności te mogą być czasochłonne, ponieważ zdarza się, że należy je powtarzać w celu uzyskania pożądanego efektu. Klient może również wpłynąć na wybór specjalistycznych produktów do zabezpieczenia lakieru – spośród których należy wymienić woski syntetyczne, produkty ceramiczne lub produkty na bazie naturalnych składników. Zabezpieczeniu i korekcie można poddać również inne elementy naszego samochodu, tj. reflektory, lampy czy listwy. Na koniec pozostaje nam czyszczenie wnętrza, czyli dokładne odkurzanie i czyszczenie wnętrza pojazdu – należy nadmienić, że uwadze specjalistów nie umkną żadne elementy wyposażenia naszego samochodu. Tak więc możemy spodziewać się wyczyszczonych na błysk kratek wlotu powietrza czy chociażby mocowania foteli i pasów. Elementy ruchome wyczyszczone będą we wszystkich zakresach regulacji, a całość przeprowadzana jest oczywiście z wykorzystaniem specjalistycznych produktów.

Całość brzmi naprawdę wyjątkowo, a efekty niejednokrotnie wprawiają klientów w osłupienie – nic dziwnego, w końcu przeprowadzenie tak niezwykle precyzyjnego procesu musi sprawiać niesamowite wrażenie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne