Strona głównaPozostałeCiekawostki mistrzostw świata

Ciekawostki mistrzostw świata

Mundial to oczywiście najważniejsze piłkarskie święto na świecie. Pierwsze mistrzostwa świata w piłce nożnej odbyły się ponad 90 lat temu w Urugwaju.  Nie było to jednak spektakularne wydarzenie, ponieważ wzięło w nim udział zaledwie 13 państw. Jeśli jesteś wiernym fanem piłki nożnej to zostań na dłużej, ponieważ w tym wpisie pragnę przedstawić kilka świetnych ciekawostek, o których mogłeś nie prędzej nie słyszeć. Jak każdy z nas kibiców wie, mistrzostwa świata to bardzo ważne wydarzenie, w którym dzieją się rzeczy nieprzewidywalne, nawet u bukmacherów.  Warto o niektórych z nich napisać.

Brazylia najlepszą drużyną wszechświata

Brazylia to potęga i chyba każdy o tym wie, ale czy wiesz, że ta reprezentacja wygrywała najważniejsze piłkarskie święto aż pięć razy. Żadna dotąd drużyna nie osiągnęła takiego sukcesu jak brazylijczycy. Wygrywali w latach 1958, 1962, 1970, 1994 i 2002. To chyba nie dziwi, że bukmacherzy bardzo uwielbiają tą drużynę. Podobno za tamtych czasów wszystkie bonusy bukmacherskie postawiony na Brazylię były pewniakiem. Oczywiście minęło już sporo lat od ostatniego wygranego mundialu, ale na każdym mistrzostwach świata Brazylia jest faworytem i każda drużyna ma przed nią ogromy respekt.

Festiwal i rekord bramek

Był rok 1954, pamiętny ćwierćfinał pomiędzy Austrią, a Szwajcarią. Wtedy padł niespodziewany rekord bramek, ponieważ w tym spotkaniu było aż 13 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 7:5 i jest to do tej pory najwyższy wynik na tym szczeblu rozgrywek.

Najwyższa wygrana i różnica bramek

Kolejnych ciekawym wydarzeniem jest mecz, w którym nie padło najwięcej bramek, ale padł rekord w najwyższej wygranej. W 1982 roku Węgry wygrały z reprezentacją Salwadoru aż 10:1. Tyle bramek w jednym meczu to naprawdę wyczyn na klasę światową. Nawet w meczach towarzyskich rzadko kiedy padają takie wyniki, dlatego dla reprezentacji Węgier to musiało być niesamowicie ważne wydarzenie.

 

źródło: polscy bukmacherzy

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne