Strona głównaIT5 najważniejszych zalet PWA, dzięki którym są trendem na 2020 rok

5 najważniejszych zalet PWA, dzięki którym są trendem na 2020 rok

Końcówka roku to doskonały moment na podsumowania i prognozy. Eksperci i praktycy rynkowi chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi trendów technologicznych na nadchodzące 12 miesięcy. Jaka przyszłość czeka mobilne aplikacje natywne i czy są one w stanie obronić się przed ekspansją progresywnych aplikacji internetowych? A może nadchodzi ich ostateczny koniec i okres bezwzględnej dominacji progresywnych aplikacji internetowych (PWA)?

Progresywne aplikacje internetowe (PWA) jako nowy standard

Aplikacje mobilne przechodzą powoli do przeszłości i zarówno przedstawiciele firm programistycznych jak i ich klienci zgodnie twierdzą, że nadchodzący rok będzie okresem, w którym branża pożegna je ostatecznie. Ich miejsce zajmują bowiem coraz powszechniejsze progresywne aplikacje internetowe. Rozwiązanie to doskonale łączy zalety responsywnych stron internetowych i aplikacji natywnych.

Progresywne aplikacje internetowe są lubiane zarówno przez użytkowników końcowych jak i przez pracowników software house-ów. Dlaczego?

  1. PWA są lubiane przez użytkowników 

Co sprawia, że progresywne aplikacje internetowe są lubiane przez użytkowników? Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim PWA nie wymagają ściągania i instalowania na urządzeniu, a są dostępne z poziomu przeglądarki. Liczne badania pokazują, że skłonność do korzystania ze stron internetowych jest nawet 10-krotnie większa niż skłonność do używania aplikacji natywnej.

  1. PWA to mniejsza pracochłonność dla software house

Główną zaletą progresywnych aplikacji internetowych jest szybkość ich tworzenia. Proces ten w porównaniu z procesem przygotowywania aplikacji natywnych jest kilkukrotnie szybszy i mniej pracochłonny. W konsekwencji przygotowanie PWA jest zdecydowanie tańsze. A dodatkowo identyczne korzyści osiągane są na etapie utrzymywania.

  1. Sposób na zmniejszenie kosztów

Mniejsza pracochłonność i szybsza realizacja przynosi korzyści zarówno firmie programistycznej jak i jej klientom. Software house jest w stanie realizować większą liczbę projektów. Natomiast klienci płacą niższe rachunki.

  1. Uniezależnienie się od sklepów z aplikacjami

Ale niższe koszty to nie jedyna zaleta PWA. Dzięki progresywnym aplikacjom mobilnym możliwe jest uniezależnienie się od sklepów z aplikacjami. Dla wielu firm oznacza to skokowy wzrost rentowności związany z brakiem konieczności płacenia prowizji sklepowi.

  1. Niezależne zarządzanie zmianami

Uniezależnienie się od sklepu oznacza również możliwość sprawniejszego zarządzania zmianami w aplikacji. W przypadku PWA nie ma bowiem żadnych zewnętrznych ograniczeń, co umożliwia dowolne włączanie i wyłączanie funkcji oprogramowania.

Zalety PWA w liczbach

Powyższe przykłady absolutnie nie wyczerpują katalogu zalet progresywnych aplikacji internetowych. Dla nieprzekonanych przygotowaliśmy kilka liczb pokazujących praktyczne korzyści. Oto one:

  • PWA umożliwiają dwukrotne zwiększanie konwersji w przypadku e-commerce.
  • PWA umożliwiają wydłużenie czasu pojedynczej sesji o ponad 70 procent.
  • Dzięki PWA możliwe jest uzyskanie większego o 150 procent zaangażowania użytkowników.
  • Dzięki PWA możliwe jest zwiększenie rentowności o kilkadziesiąt procent.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne