Strona głównaITLaptop do 2000 zł – idealny do pracy i rozrywki

Laptop do 2000 zł – idealny do pracy i rozrywki

W czasie pandemii wielokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia elektroniczne. Było to spowodowane m.in. przejściem na pracę i naukę zdalną. Obecnie trend ten nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, ponieważ światowy kryzys pokazał ludziom, że można zarabiać na życie niemal z każdego miejsca na świecie. Z tego względu duża grupa pracowników nawet po okresie lockdownu postanowiła pracować zdalnie lub hybrydowo. Aby plan pracy w trybie remote mógł się powieść, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości komputer. Część firm nie wyposaża pracowników w biznesową elektronikę, dlatego Polacy stają przed koniecznością zakupienia dobrego sprzętu w korzystnej cenie. Czy laptop do 2000 zł może sprostać tym wymaganiom?

Gdzie kupić laptop do 2000 zł

Oczywiście mało kto wierzy, że można kupić jakościowy sprzęt w tak niskiej cenie. W kontekście rozwijającego się kryzysu gospodarczego i wzrostu inflacji, dobry laptop za 2000 zł wydaje się czymś nieprawdopodobnym. Rzeczywiście, jeśli rozglądamy się za sprzętem elektronicznym w oficjalnych sklepach internetowych znanych marek lub popularnych sieciówkach, budżet 2000 zł może okazać się zdecydowanie zbyt mały. Na szczęście istnieją alternatywne centra sprzedaży komputerów, gdzie wybór sprzętu w tej kategorii cenowej jest naprawdę spory. O czym mowa?

Chodzi o komisy komputerów, czyli firmy, które skupują dobrze zachowane, nowoczesne urządzenia, dokonują ich konserwacji, czyszczenia i naprawy, kolejno wyceniają i sprzedają nowemu użytkownikowi. Nie wszystkie sklepy komisowe oparte są jednak o ten sam model. Różnica leży w tym, od kogo dana firma odkupuje elektronikę. Część komisów odkupuje niemal wszystkie komputery, bez przeprowadzanie selekcji wstępnej – tu zwykle jakość usług jest niska. Rzetelni sprzedawcy używanej elektroniki otrzymują sprzęt wyłącznie z zaufanych źródeł. Oznacza to, że firma nie skupuje komputerów od osób prywatnych, ale wyłącznie od firm, które zdecydowały się na wymianę swojej floty. W takich miejscach warto kupić laptop do 2000 zł, ponieważ będzie on prawdopodobnie lepszy od niejednego komputera z sieciówki. Dlaczego?

Laptop do 2000 zł z dobrego komisu

Komisy dbające o jakość swoich usług precyzyjnie wybierają dostawców sprzętu. Zwykle posiadają one umowy z dużymi firmami i korporacjami, dzięki czemu, podczas gdy w danym przedsiębiorstwie dochodzi do wymiany floty laptopów, komis może w krótkim czasie skupić wiele urządzeń o tej samej jakości, specyfice i stopniu zużycia. Ułatwia to proces renowacji komputerów i obniża koszty. Dzięki temu komis może sprzedać nam później laptop do 2000 zł i jeszcze na tym zyskać.

Należy zaznaczyć, że laptop do 2000 zł z komisu może być niejednokrotnie lepszej jakości od komputera z dużego sklepu w galerii handlowej. Jak to możliwe? Otóż producenci elektroniki dla zwykłego konsumenta tworzą sprzęt z podzespołów niższej jakości, aniżeli dla odbiorcy korporacyjnego. Przeciętny Kowalski nie potrzebuje bowiem do zwykłych czynności dużej mocy obliczeniowej, a słabej jakości wykonanie techniczne elektroniki sprzyja jej cyklicznemu wymienianiu przez klienta detalicznego. W przypadku sprzedaży skierowanej do korporacji, mimo wszystko korzystniej jest tworzyć sprzęt lepszej jakości, ponieważ firmy i tak na bieżąco wymieniają swoją flotę dzięki leasingom, a równocześnie potrzebują zaawansowanego sprzętu do płynnej pracy.

Laptop do 2000 zł i prawo gwarancyjne

Choć laptop do 2000 zł brzmi kusząco dla wielu osób, to część potencjalnych klientów obawia się, że użytkowany już uprzednio sprzęt okaże się wadliwy, a nie będzie możliwości zareklamowania go. Nic bardziej mylnego – rzetelny komis, podobnie jak inne sklepy, prowadzi aktywnie politykę gwarancyjną, ponieważ jest to jedna z najważniejszych wytycznych, jeśli idzie o zaufanie do marki. Jeśli więc zakupisz sprzęt w komisie – nie obawiaj się, ponieważ z pewnością otrzymasz tam standardową, dwuletnią gwarancję, a jeśli potrzebujesz ochrony na dłużej, obsługa za dodatkową opłatą wydłuży umowę gwarancyjną nawet o 48 miesięcy!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne